• Pilt

La Gomera

 
 
TOOTED/TEENUSED RENDIAUTO  
     
 

EKSKURSIOONID

MAJUTUS  
     
     
   

La Gomera on kaheksast asustatud Kanaari saarest üks väiksemaid, kuid samal ajal üks rohelisemaid saari. Saare pindala on 370 ruutkilomeetrit ning kõrgeim tipp 1487 m. Võrreldes Tenerifega on La Gomera hoopis erinev. La Gomera ei sobi puhkuseks just kõige paremini neile, kes soovivad rannas päikest võtta ja linnamelu nautida. Pigem on saar meelepärane seiklejatele ja loodusehuvilistele, kes soovivad end matkates proovile panna. La Gomera on oma kaljude ja rohelusega ääretult mitmekesine ning saare keskosas laiuv Garajonay rahvuspark kuulub ka Unesco maailmapärandi nimistusse. Saarel saab matkata nii kõrgetel mägedel koos mägikitsedega kui ka paksudes vihmametsades loorberi- ja kanarbikupuude vahel. La Gomera matkarajad on väga hästi märgistatud ning eksimiseks eriti võimalust ei ole. Kui üksinda minna ei taha, saab rännata koos giidiga, kes vastavalt soovile kogu saarele ringi peale teeb. La Gomerale on kuulsust toonud ka Christoph Kolumbus, kes just sellelt saarelt alustas oma kuulsat India-otsingut, mis päädis Ameerika avastamisega. Saare üheks omapäraks on ka vilekeel nimega silbo, mida sealsed elanikud on omal ajal peamise suhtlusviisina kasutanud. Saare põlisasukad kasutasid vilekeelt, et sõnumid võimalikult kiiresti teise nõlva rahvani jõuaksid. Tänapäeval on selleks loomulikult mobiiltelefonid, kuid ka vilekeelt hoitakse elus ja õpetatakse koolides. Samuti esitletakse keelt saarekülalistele. Mäenõlvadel võib peaaegu alati näha ka mägikitsi, kes kõrgust trotsides mööda kaljuservi turnivad. Kohaliki kitse piimast valmistatakse juustu, mida tasub kindlasti proovida. Juust on väga kvaliteetne ja maitsev ning leidnud isegi üleilmse tunnustuse. Suuremad linnad saarel on San Sebastian ja Valle Gran Rey, mis on mõlemad väga armsad ja külalislahked.

Saarel iseseivalt liikumiseks soovitame rentida auto, kuna jalgsi on saart läbi kõndida pea võimatu ja jalgratas ehk ei ole mägiteedel sõitmiseks just kõige sobivam sõiduriist. Kuid autoga saab hõlpsasto tervele saarele tiiru peale teha ja kõik huvitavamad kohad üle vaadata. Saarel toimib täiesti ka kohalik bussiliiklus, kuid need ei sõida just liige tihti ja kondlasti mitte kõikjale. Võimalus on tellida ka giid, kes teid sadamast auto peale võtab ja saarel ringi sõidutab või matkama viib.

Mõnusatest restoranidest on meile silma jäänud baar-restoran Amparo, kus on vaieldamatult parim barraquito (kanaaride kuulus mitmekihiline kohv) Kanaaridel ning väga Eesti-sõbralik Cafeteria Gara, kust võib saada isegi Vana Tallinnat. Viimatimainitud kohviku seinu kaunistavad eestlasest kunstniku Ave Nahkuri maalid. 

Saarele pääseb kahte moodi - lennuki või praamiga. Viimast varianti kasutatakse oluliselt rohkem, sest Tenerifelt La Gomerale viivad lausa kahe erineva laevakompanii (Fred Olsen ja Naviera Armas) laevad ja laevaliiklus on üsna tihe. Praamid La Gomerale väljuvad Tenerifel Los Cristianose sadamast. Laevapileteid saate broneerida ja osta ka meilt!