• Pilt

Avaleht

La Palma on Kanaari saarte üks põhjapoolsemaid ja seetõttu ka üks rohelisemaid saari. Kuna saar on suhteliselt kõrge – kõrgeim punkt on 2423 m kõrgusel asuv Roque de los Muchachos – siis on seal ka väga niiske ja talveperioodil sajab teatud piirkondades Kanaaride üldist kliimat arvestades suhteliselt palju. Kuid et vihm soodustab taimede kasvu, siis ongi saarel palju lopsakaid ja rohelisi metsi ning mitmevärvilisi lillepõlde. Heal lapsel mitu nime - nii ka La Palmal. La Palma tähendab hispaania keeles palmi  - seega kutsutakse saart nii palmisaareks kui ka nimega “La Isla Bonita“ ehk ilusaks saareks. Samuti kutsuvad mõned inimesed saart “vaiksemaks ja rohelisemaks Tenerifeks“.

La Palma on vaikne saar, kus turistihorde ei liigu, kuid kõiki, kes sinna tulevad, võlub saar otsekohe. Väikesed linnakesed, käänulised mägiteed ja imelised vaated ei jäta külmaks kedagi. Suuremad linnad saarel on Santa Cruz de La Palma (pealinn), Los Llanos de Ariadne ja El Paso. Kõik need linnad erinevad üksteisest veidi, kuid on väga armsad ja mõnusad. Hästi korrashoitud tänavad, erinevate värvide ja lillepottidega kaunistatud majad ning kõikjal armsad kohvikud, kus tassike kohvi või teed juua.

Saare üheks suurimaks tõmbenumbriks on matkaradade rohkus ja lopsakas loodus. La Palmal on matkaradu kokku umbes 1000 km, enamik neist hästi tähistatud ja viivad väga erinevatesse kohtadesse. Matka ajal saab näha erinevaid looduskaitsealasid, koski ja palju vulkaane. Kanaaride ja kogu maailma ühe ilusaima matkaraja tiitli on pälvinud Volcano route, mis viib läbi värviliste maastike ja männimetsade, üle lilleaasade ja vulkaanide. Matkaraja kõrgeim tipp on 1932 meetri kõrgusel ja sealt avaneb vaade peaaegu kogu saarele.

Tegevust jagub ka neile, kes soovivad käia erinevates randades. Üks populaarsemaid randu on Puerto Naos - musta liivaga rand, mis sobib päevitamiseks lihtsalt suurepäraselt. Liiv on ilusa ilmaga ilmselgelt väga kuum, seepärast olge ettevaatlikud. Rannas saab snorgeldada ja seiklushuvilistel on võimalus ka paraplaaniga liuelda. Mõnusad rannad on veel Playa de Tazacorte, Playa de Charco Verde ja Playa Nueva. Playa Nuevas toimuvad aeg-ajalt ka suured surfiüritused.

Üks ääretult huvitav koht saarel on Roque de los Muchachose observatoorium, kus saab tähti vaatamas käia. Kuna La Palma valgusreostust puudutavad seadused on väga karmid, siis keeratakse öösel tulesid vähemaks või lülitatakse hoopis välja – seega on taevas väga selge ja tähed hästi näha. La Palma on maailmas üks parimaid paiku tähevaatluseks, seepärast tuleks seda võimalust kindlasti kasutada.

KUIDAS SAARELE SAAB?

Saarele saab kas laeva või lennukiga. Tenerifelt saab La Palmale näiteks Los Cristianose sadamast väljuva laevaga või lennujaamast lennukiga. Eestist pääseb La Palmale näiteks Inglismaa või Iirimaa kaudu lennates.