• Pilt

Avaleht

La Palma on Kanaarisaarte üks põhjapoolsemaid ja seetõttu ka üks rohelisemaid saari. Kuna saar on suhteliselt kõrge – kõrgeim punkt on 2423m kõrgusel asuv Roque de los Muchachos – siis on seal ka palju niiskust ja talveperioodil sajab teatud piirkondades Kanaaridele kohaselt suhteliselt palju. Vihm aga soodustab taimestiku kasvu ja seetõttu on saarel palju lopsakaid ja rohelisi metsi ning värvilisi lillepõlde. Heal lapsel mitu nime ning seda ka La Palmal – La Palma tähendab hispaania keeles palmi ehk siis kutsutakse saart palmisaareks ja samuti ka “La Isla Bonita“ ehk siis ilusaks saareks. Samuti nimetavad mõned inimesed saart kui “vaiksem ja rohelisem Tenerife“.

La Palma on vaikne saar, kus suurel hulgal turiste ei liigu, kuid siiski neid, kes sinna kohale lähevad võlub saar koheselt. Väiksed linnakesed, käänulised mägiteed ja imelised vaated ei jäta kedagi külmaks. Kõige suuremad linnad on saarel Santa Cruz de La Palma (pealinn), Los Llanos de Ariadne ja El Paso. Kõik linnad on üksteisest veidike erinevad, kuid väga armsad ja mõnusad. Tänavad on väga korrashoitud, majad kaunistatud erinevate värvide ja lillepottidega ning igalt poolt leiab armsaid kohvikuid, kus väike kohv või tee juua.

Saare üheks kõige suuremaks tõmbenumbriks on matkaradade rohkus ja looduse lopsakus. La Palmal on 1000km jagu matkaradu, enamus neist hästi märgistatud ja teed viivad väga erinevatesse kohtadesse. Matkade jooksul on võimalik näha erinevaid looduskaitsealasid, koski ja palju vulkaane. Maailma ja ka Kanaaride üheks kõige ilusamaks matkarajaks on tituleeritud Volcano route, mis viib matkajad läbi värviliste maastike, männimetsade, lilleaasade ja vulkaanide. Matkaraja kõige kõrgem tipp on 1932meetrit ja sealt avaneb vaade peaaegu tervele saarele.

Tegevust jagub ka inimestele, kes soovivad külastada erinevaid randu. Üks kõige populaarsem rand on Puerto Naos - rand on musta liivaga, mis on päevitamiseks just ideaalne. Liiv on ilusa ilmaga ilmselt väga kuum, seega olge ettevaatlikud. Rannas saab ka sorgeldada või seiklushuvilistel on võimalus seal paraplaaniga sõita. Mõnusad rannad on veel Playa de Tazacorte, Playa de Charco Verde ja Playa Nueva. Playa Nuevas peetakse aeg ajalt ka suuri surfi üritusi.

Üheks huvitavaks kohaks on veel Roque de los Muchachos observatoorium, kus saab tähti vaatamas käia. Kuna La Palma valgusreostuse seadused on väga karmid, siis öösiti keeratakse tulesid vähemaks või pannakse hoopiski kinni – seega taevas on väga selge ja tähti on hästi näha. La Palma on maailmas üks parim koht, kus tähevaatlust teha, seega seda võimalust tuleks kindlasti kasutada.

KUIDAS SAARELE SAADA?

Saarele saab kas laevaga või lennukiga. Tenerifelt saab La Palmale näiteks Los Cristianose sadamast laevaga või lõuna-ja põhjalennujaamast lennukiga.