• Pilt

Avaleht

Gran Canaria on kanaarisaarte üks kõige külastatavamaid saari ning seda ka põhjusega. Saar on väga mitmekesine oma kultuurielu poolest ja ka loodus pakub iga päev midagi uut. Gran Canaria on rahvaarvu poolest teine kõige tihedamini asustatud kanaarisaar ning saare kõige kõrgemaks tipuks on Pico de Las Nieves, kõrgusega 1950m. Gran Canaria on veidike väiksem kui Tenerife, kuid kliima ja maastiku poolest suhteliselt sarnane. Gran Canaria keskmine temperatuur on 24 kraadi ja ilm on aasta vältel vägagi soe. Ilm on enamasti päikesepaisteline ja vihmaseid päevi tuleb ette vähe. Kõige soojem on saare lõunaosas, põhjas on kliima veidikene niiskem ja jahedam ning külmematel ilmadel võib seal näha isegi härmatist või lund. Sooja ilma tõttu ongi turismikuurordid ja suurem osa elust kogunenud saare lõunaosasse. See aga ei tähenda, et põhja üldse minna ei ole mõtet – põhjas on loodus mitmekesisem ja leiab palju väikseid külakesi, mis pakatavad saare ajaloost ja kohalike tavaelust. Suur osa Gran Canaria loodusest on looduskaitse all ja ka UNESCO pärandi vääriline. Saarel tegeletakse tugevasti ka metsa taastamisega, kuna ajaloo vältel on metsa tõsiselt vähendatud. Metsa võeti maha, et teha ruumi farmidele, seda kasutati energia tootmiseks ja suhkruroost suhkru välja kuumutamiseks. 1600ndatel aastatel oli saarel nii vähe puitu, et seda pidi isegi sisse importima hakkama, et suhkru tootmist üleval hoida. 1950ndatel aastatel oli metsa alles meeletult vähe ja seda hakati vaikselt taastama. Taastamisega tegeletakse siiani ja loodetakse, et metsad saavutavad samasuguse ilu ja võimsuse nagu nad olid sadu aastaid tagasi. 

Gran Canaria on väga sobiv koht neile, kes soovivad lihtsalt puhata ja aja korraks maha võtta. Saarel on väga palju ilusaid randu, kõige populaaremad neist on näiteks Maspalomas, Amadores ja Playa del Ingles. Maspalomas on omapärane ka oma liivaluidete ja pika rannajoone pikkuse poolest. Rannajoone pikkuseks on 6 kilomeetrit ja liivaluited ulatuvad rannast ka sadade meetrite kaugusele. Suurepärase puhkuse jaoks on saarel pakkuda ka mitmeid spaasid ja heaolu keskuseid, mille eesmärgiks on pakkuda klientidele maksimaalset lõõgastust ja erinevaid teraapiaid. Gran Canaria on hea koht ka lastega peredele – saarelt leiab palju randasid, kus lastel turvaline ujuda on, erinevaid tegevusi (näiteks delfiinivaatlus või külastus krokodilliparki) ja mõnusaid matkaradu, kuhu on hea vahepeal linnaelust peitu pugeda. Saar on populaarne koht ka sportlastele, kes soovivad ennast proovile panna surfates, jalgrattaga sõites või näiteks mägironimises. Gran Canaria on kindlasti hea koht ka ööelu nautimiseks – peod on mitmekesised ja väga lõbusad. Kõige suurem melu käib pealinnas Las Palmas ja kuurortide lähedal olevates kaubanduskeskustes.

Saarel olles proovige kindlasti ka erinevaid kohalikke restorane ja kohalikku kohvi. Saarel toodetakse ka oma rummi. Arehucas destilleerimisvabrik on Euroopa üks vanimaid rummitehaseid - sealne toodetud rumm on mitmete aastakümnete vältel välja aretatud ning väga kvaliteetne.  Kui Gran Canariale on ring peale tehtud, siis pole sealt kaugel ka laevaga Tenerifele või teistele saartele minna ja nende võlusid nautida.

 

KUIDAS GRAN CANARIALE SAADA?

Saarele lendab Eestist hooajal ka otselend (https://www.kanaarid.ee/hotellidlend/)  ja lennupiletid jäävad samasse hinnaklassi, mis Tenerifele lennates. Saarele saab ka teistelt kanaarisaartelt laevaga – sinna sõidavad Fred Olseni ja Naviera Armas laevad.