• Gran Canaria rand
  • Loro ja Siam

ÖINE TEIDE JA ÕHTUSÖÖK!

Austatud vanahärra El Teide ehk meile rohkem tuntud kui Teide vulkaan on mitte üksnes Tenerife, vaid kogu Hispaania au ja uhkus – kui palju neid maid, eriti Euroopas, siis ikka on, kes saaksid rinna kummi lüüa ja tõdeda, et kõrguselt kolmas vulkaan maailmas on meie oma! Teide rahvuspark ehk Cañadas del Teide (vabas vormis eesti keelde tõlgituna Tenerife kallakud) on üks 13 Hispaania rahvuspargist, mille piirideks on umbes 17 km läbimõõduga kaldeera ehk meie keeli „katel“.

Tenerife algasukad pidasid Teidet pühaks mäeks – nad kartsid väga seal elavat pimeduse ja kurjuse jumalat Guayotat ning teadsid, et teda ei tohi välja vihastada, sest muidu pääseb kurjus Teide seest välja, saates „alla maa peale“ tuld ja tõrva… Jumala sõrm seisab seinini umbes 2300 m kõrgusel ja annab märku sellest, mida inimene kipub sageli unustama – et loodus valitseb meid, mitte vastupidi, ja et vulkaanid Kanaaridel elavad oma elu.

Kui tahad teada, mis aastatuhandeid tagasi üleval Teidel jumalate vahel juhtus ja kas ikka veel tasub Teidet pimedas karta, siis tule meie hilisõhtusele eestikeelsele ekskursioonile üles vulkaani jalamile.

Tahame meiegi naabrist paremad olla ja sellepärast on hilisõhtuse tuuri märksõnaks mõnus lõõgastav väljasõit hea kanaari köögi, huvitavate lugude ja öise tähistaevaga – peetakse ju Teidet üheks parimaks kohaks, kus tähti vaadata ja kummuli kukkunud kuud imetleda.

Meie esimene peatus on kohalikus autentses kanaari restoranis, kuhu tavapuhkaja reeglina ei satu ning kui kõht täis söödud ja parimad palad veiniga alla loputatud, sõidame üles kottpimedale vulkaanile, kus imetleme jalustrabavat tähistaevast ja vaatame, kes kõige rohkem tähti tunneb. Ja proovime sealjuures mitte üle maailma serva kukkuda!

Ekskursioon toimub pühapäeviti, reisiseltskonna kogume bussi nii lõunast kui läänest! Klientide pealevõtmist  alustame kell 18.30 (sõltub piirkonnast).

Kestvus ~5 h.

Hind täiskasvanule: 65 eur.
Hind lapsele (2-11): 35 eur.

*Õhtusöök sisaldub hinnas

*Kaasa palume võtta ka pikemad riided, sest võib olla tuuline!

Kuna kohtade arv on piiratud, seega ära lase käest võimalust ja tule seikle meiega!

Ekskursioonil osalev giid.

Elukutseline litsentseeritud giid- Evelyn Karlsson

Kaua sa juba giid oled olnud? Kuidas sa seda kõike tead? Esimesele küsimusele on lihtne vastata – juba eelmisest sajandist (kõlab nagu oleks tegu ühe Tenerifel talvituva muistisega…). Aga aasta(kümne)te pikkune kogemus ja oskus rääkida sellest, mis esimest või ka mitmendat korda sellesse sihtkohta tulevaid inimesi kõige rohkem huvitab… Ja seda on tehtud rohkem kui kümnes riigis. Nojah, vahel ikka makstakse lobisemise eest palka ka. Sest info on see, mis maksab. Ja kui oma tööd armastusega teha ning ennast pidevalt edasi arendada ja täiendada, saab sujuvalt ka teisele küsimusele vastatud… Oluline on olla olemas. Ja parim koht selleks on Kanaarid!