• Pilt

Avaleht

PAKKUMISED TOOTED JA TEENUSED
   
MAJUTUS TENERIFEL KINNISVARA TENERIFEL

 

Tenerife – üks külastatavamaid saari Kanaaridel ja ka kogu maailmas. Tenerifet külastab igal aastal ligikaudu 5 miljonit turisti, suurem osa neist välismaalt. Tenerife on Kanaari saarte kõige suurem saar, kuid suuruselt jääb ta siiski Saaremaale alla. Kuigi tegemist on suhteliselt väikese saarega, on avastamist palju – siin on erinevad rannad ja linnad, salajased koopad ja matkarajad.

Enamik Tenerifet külastavaid turiste tuleb saarele lihtsalt rannamõnusid nautima. Seda ei saa neile sugugi pahaks panna, sest ilm on selle jaoks just nagu loodud. Tenerife keskmine õhutemperatuur kõigub aasta jooksul umbes 6 kraadi, seega on saarel aastaringselt väga soe. Kõige soojem on saare lõuna- ja lääneosas, põhjapoole minnes on talviti kohati isegi jahe. Õhutemperatuur langeb ka kõrgematesse piirkondadesse minnes. Nii saare kui ka kogu Hispaania kõige kõrgem tipp on vulkaan El Teide, mille kõrguseks on 3718 m. Talveperioodil on Teide tipp isegi lumine. Inimesed kasutavad selle võimaluse kohe ära ja käivad seal suusatamas või koguni lumelauaga sõitmas. See on juba elamus omaette – võid puhata rannas 23 kraadise sooja käes, kuid pärast tunnipikkust autosõitu on temperatuur nullilähedane ja saad talvemõnusid nautida.

Vulkaan Teide kõrval on enimkülastatavad kohad Tenerifel Costa Adeje piirkonnas asuvad linnad ja külad– Los Cristianos, Playa de Las Americas, Playa Paraiso ja Los Gigantes. Seal on ilm kõige soojem ja enamasti paistab ka päike. Turistide jaoks on sinna ehitatud palju hotelle ja kortermaju, iga nurga peal võib leida mõne kohviku või restorani ning rannadki on kõigest jalutuskäigu või lühikese autosõidu kaugusel. Paljud turistid külastavad ka pealinna Santa Cruzi, Icod de los Vinose nimelist veinilinna ning Tenerife vanimat küla Mascat. Icod de los Vinoses kasvab maailma vanim draakonipuu, mille vanuseks arvatakse olevat kuni tuhat aastat. Linnakeses on palju mõnusaid kohvikuid ja parke ning suveniiripoodides saab proovida ka kohalikke veine. Masca küla võlub külalisi imeliste vaadete ja rohelusega. Mascas asub ka üks saare huvitavamaid matkaradu – Masca Barranco matkarada. Rajale minek on küll tasuta, kuid sinna minekuks tuleb endale aeg broneerida (erinevatest kohalikest hooldus- ja ehitustöödest ning ilmastikutingimustest tulenevalt soovitame enne matka planeerimist rajaga seotud teave meie käest alati üle täpsustada).

Kuigi enamik turiste veedavad aega saare lõunaosas, on saare põhjaosa tegelikult palju põnevam. Loodus on seal roheline ja lopsakas, rannad pole nii ülerahvastatud ning väiksed linnakesed võluvad oma arhitektuuri ja värvilisusega. Saare põhjaosas on ka palju matkaradu, kus saab rohelistes metsades pilvede kõrgusel matkata ja loodusega koosolemist nautida. Saare lõunaosas leiate aga palju ookeanist väikese müüriga eraldatud looduslikke basseine, kus saab rahulikult pisut soojemas vees ujuda.

Tenerifel leiab endale tegevust peaaegu igaüks. Saar sobib suurpäraselt peredele – saab nautida rannamõnusid, autoga saarele ringi peale teha ja näha kõike, mida saarel pakkuda on või siis minna hoopis Loro Parki loomi vaatama. Saarel asub maailma üks parimaid veeparke Siam Park, mis ei jäta külmaks kedagi. Kõigele sellele lisaks saab minna kogu perega tuurile banaaniistandusse. Saar on tuntud ka ratturite meeliskohana– teed sobivad ühtviisi hästi nii maantee- kui mägiratturitele. Paljusid tõmbavad siia aga just erinevad veetegevused. Üks põhitegevusi on siin sukeldumine, mida saab teha aastaringselt, sest vesi on selleks piisavalt soe. Sukeldudes näeb palju erinevaid kalu ja mereelukaid (näiteks kilpkonni ja raisid). Kui soovid surfata, on Tenerife selleks suurepärane koht - laineid saab siin püüda aastaringselt nii saare lõuna- kui ka põhjaosas. Samuti on saarel palju lohesurfareid – põhiliselt harrastatakse lohesurfi El Medano kandis.

Meie suuremad partnerid Tenerifel: