• Pilt

Avaleht

PAKKUMISED TOOTED JA TEENUSED
   
MAJUTUS TENERIFEL KINNISVARA TENERIFEL

 

Tenerife – Kanaaride ja ka üks maailma kõige külastatavamaid saari. Tenerifet külastab iga aasta ligikaudu 5 miljonit turisti, enamus neist on välisturistid. Tenerife on kanaarisaarte kõige suurem saar, kuid suuruselt jääb ikkagi Saaremaale alla. Kuigi tegemist on suhteliselt väikse saarega, on siin avastada tohutult palju – erinevad rannad, palju linnu, mitmed salajased koopad ja matkarajad.

Enamus Tenerife turiste tuleb saarele lihtsalt rannamõnusid nautima. Ei saa pahaks panna, kuna ilm on selle jaoks nagu täpselt loodud. Tenerife keskmine õhutemperatuur kõigub aastas 6 kraadi, seega on saarel aastaringselt väga soe. Kõige soojem on saare lõuna ja lääneosas, põhjapoole minnes on talviti vahepeal isegi jahe. Õhutemperatuur langeb ka kõrgustesse minnes. Saare kõige kõrgem ja samuti ka Hispaania kõige kõrgem tipp on vulkaan El Teide, mille kõrguseks on 3718m. Talveperioodil on Teide tipp kaetud isegi lumega. Inimesed kasutavad kohe võimalust ja käivad seal suusatamas või lumelauaga sõitmas. See on juba kogemus omaette – võid olla rannas 23 kraadi sooja käes, kuid tunni aja autosõidu kaugusel on temperatuur nullilähedane ja saad talvemõnusid nautida.

Kõige külastatavamad kohad peale vulkaan Teide on Tenerifel Costa Adeje juures olevad linnad – Los Cristianos, Las Americas, Playa Paraiso ja Los Gigantes. Seal on ilm enamasti kõige soojem ja ka päike on enamus ajast olemas. Turistidele on sinna ehitatud palju hotelle ja kortermaju, iga nurga pealt võib leida kohvikuid ja restorane ning rannad on ka jalutus- või väikse autosõidu kaugusel. Paljud turistid külastavad ka pealinna Santa Cruzi, Icod de los Vinos veinilinna ning Tenerife kõige vanemat küla Mascat. Icod de los Vinoses asub maailma vanim draakonipuu, mille vanuseks arvatakse olevat kuni tuhat aastat. Linnakeses on palju mõnusaid kohvikuid, parke ja suveniiripoodides saab proovida ka kohalikke veine. Masca küla võlub külalisi imeliste vaadete ja rohelusega. Mascas asub ka üks saare huvitavamaid matkaradu – Masca Barranco matkarada. Rajale minek on küll tasuta, kuid sinna minekuks tuleb endale aeg broneerida, niisama ilma broneeringuta kohale minnes matkale ei saa.

Kuigi enamus turiste veedavad aja saare lõunaosas, on saare põhjaosa tegelikult palju põnevam. Loodus on seal roheline ja lopsakas, rannad on vähem rahvastatud ja väiksed linnakesed võluvad oma arhitektuuri ja värvilisusega. Põhja poole minnes leiab ka palju matkaradu, kus saab pilvede kõrgusel rohelistes metsades matkata ja nautida looduse keskel olemist. Saare lõunaosas aga leiab näiteks palju naturaalseid basseine, mis on ookeani eest väikse müüriga eraldatud ja kus saab rahulikult soojemas vees ujuda.

Tenerifel leiab tegevust endale peaaegu igaüks. Saar on väga sobilik peredele – võimalus on nautida rannamõnusid, autoga saarele ring peale teha ja näha kõike, mis saarel pakkuda on või siis minna Loro Parki loomi vaatama. Samuti asub saarel maailma üks parimaid veeparke Siam Park, mis kedagi külmaks ei jäta ning perega saab minna ka banaaniistanduse tuurile. Saar on tuntud ka kui ratturite meeliskoht – teed on sobilikud nii maantee- kui ka mägiratturitele. Paljusid tõmbab siia just aga erinevad veetegevused. Üks põhilisi tegevusi on siin sukeldumine, mida saab teha aastaringselt, kuna vesi on piisavalt soe. Sukeldudes näeb palju erinevaid kalu ja mereelukaid (näiteks kilpkonni ja raisid). Kui soovid surfata, siis on Tenerife selle jaoks just suurepärane koht, laineid leiab siit aastaringselt nii saare lõuna- kui ka põhjaosas. Samuti on saarel palju lohesurfareid – põhiliselt leiab selle tegevuse jaoks sobivaid kohti El Medano kandis.

 

Meie suuremad partnerid Tenerifel: