• Pilt

Avaleht

Fuerteventura on Kanaarisaarte suuruselt teine kõige suurem saar, kuid elanikke on seal vaid 110 000 ringis. Kuna Fuerteventura kliima on kuiv ja troopiline, siis on saar aastaringselt popp reisisihtkoht. Ainus asi, mis turiste veidi kimbutab on tuul, kuid õnneks see väga tugev ei ole. Saar on üldpildis mägine, kui mäed on suhteliselt madalad – kõige kõrgem koht on 800m kõrgune Jandia mägi.

Fuerteventura on väga tuntud oma randade poolest. Öeldakse, et Fuerteventura rannad on Euroopa ühed kõige puhtama ja läbipaistvama veega rannad. Siit leiad nii kuldse rannaliiva ja helesinise veega randu, väikseid laguune, musta rannaliivaga ja suurte lainetega surfi randu või siis veidike eraldatud metsikuid randu. Kuna saar on suhteliselt kitsas ja rannajoon on pikk, siis rand ei ole kunagi kaugel ja alati leiab väikse autosõidu kauguselt veidi värskendust. Kui randa ei soovi minna, siis soovitame külastada Aguas Verdes looduslikke basseine, mis on enamasti tuule eest varjus ja mille päike soojaks on kütnud.

Saarel tuleks kindlasti külastada ka erinevaid külasid või väikelinnu. Kõige külastatavam koht on Morro Jable linnake, kus asuvad kuldse liiva ja helesinise veega rannad ning kust leiab palju restorane ja poode. Üheks tuntud kohaks on veel Corralejo, kust leiab eest uhkeid hotellikette, palju poode ja restorane. Seal pakutakse ka palju erinevaid ekskursioone – võimalus on minna paadi või jetiga ookeanile, rentida ATV, minna ratsutama või snorkeldama jne. Corralejos asuvad ka Kanaaride suurimad liivadüünid. Üheks huvitavaks kohaks on veel “Popcorn Beach“, kus rannas olevad kivikesed meenutavad popkorni. Põnevaks kohaks on veel Ajuy kaluriküla, kus asuvad musta liivaga rannad ning palju koopaid, mida avastamas saab käia. Linnades ringi käies ärge unustage proovida kohalikku juustu ning kalaroogi.

Surfarite meeliskohaks on El Cotillo väikelinn. Sealses liivarannas on peaaegu alati surfamiseks sobivad lained ja linnas asub ka palju surfipoode ning baare. Üldiselt on koht rahulik, seega niisama turistil seal väga midagi teha pole. Kui aga on soov lohesurfi proovida, siis Fuerteventura on selleks ideaalne koht. Pidev tuul ning soe ilm meelitab siia kohale palju lohesurfareid ning siin peetakse ka rahvusvahelisi võistluseid.

Fuerteventurale on hea tulla ka perega. Siin on palju randu, kus rannamõnusid nautida saab ning tegevust leiab ka näiteks Oasis parkis. Sealses pargis on palju erinevaid looma- ning linnuliike, palju taimi ja vaatama saab minna ka merilõvide või röövlindude showd. Perega saab minna ka tähevaatlust tegema. Nagu Tenerife või La Palma saar, siis on ka Fuerteventura suurepärane koht tähevaatluseks. Sellist täheshowd ei näe igal pool maailmas, seega soovitame öösiti kindlasti pilgu ülespoole heita.

KUIDAS SAARELE SAADA? Saarele saab lennukiga enamasti kõigist suurematest Euroopa lennujaamadest. Samuti teistelt Kanaarisaartelt kas laeva või lennukiga.