• Pilt

Avaleht

Fuerteventura on Kanaari saarte suuruselt teine saar, kuid elanikke on seal vaid umbes 110 000. Kuna Fuerteventura kliima on kuiv ja troopiline, siis on saar popp reisisihtkoht aastaringselt. Ainus, mis turiste veidi kimbutab on tuul, kuid õnneks see väga tugev ei ole. Saar on üldiselt mägine, kui mäed on suhteliselt madalad – kõrgeim koht on 800 m kõrgune Jandia mägi.

Eelkõige on Fuerteventura hästi tuntud oma randade poolest. Öeldakse, et Fuerteventura rannad on Euroopa ühed kõige puhtama ja läbipaistvama veega rannad. Siit leiab nii kuldse rannaliiva ja helesinise veega randu kui ka väikeseid laguune, musta rannaliivaga ja suurte lainetega surfirandu või siis teistest pisut eraldatud metsikuid randu. Kuna saar on suhteliselt kitsas ja rannajoon on pikk, ei ole rand kunagi liiga kaugel ja alati saab end väikese autosõidu kaugusele värskendama minna. Kui randa minna ei taha, siis soovitame külastada Aguas Verdes looduslikke basseine, mis on enamasti tuule eest varjus ja mille vee päike soojaks on kütnud.

Saarel tasub kindlasti külastada ka erinevaid külasid ja väikelinnu. Enim külastatud koht on Morro Jable linnake, kus asuvad kuldse liiva ja helesinise veega rannad ning kus on palju restorane ja poode. Üheks hästituntud kohaks on ka Corralejo, kus asuvad uhketesse hotellikettidesse kuuluvad hotellid, mitmeid poed ja restoranid. Lisaks pakutakse seal palju erinevaid ekskursioone – saab minna paadi või jetiga ookeanile, rentida ATV, minna ratsutama või snorgeldama jne. Corralejos asuvad ka Kanaaride suurimad liivadüünid. Üheks huvitavaks kohaks on veel “Popcorn Beach“ – koht, kus rannas olevad kivikesed meenutavad popkorni. Samuti on põnev paik Ajuy kaluriküla, kus asuvad musta liivaga rannad ja palju avastamisrõõmu pakkuvad koopad. Linnades ringi liikudes ärge unustage proovida kohalikku juustu ja kalaroogi.

Surfarite meeliskohaks on El Cotillo väikelinn. Sealses liivarannas on lained peaaegu alati surfamiseks sobivad ning linnast leiab palju surfipoode ja baare. Üldiselt on tegu rahuliku paigaga, seega niisama uudistaval turistil seal eriti midagi teha pole. Kui aga tahaks lohesurfi proovida, on Fuerteventura selleks kõige õigem koht. Pidev tuul ja soe ilm meelitavad siia palju lohesurfareid ning siin peetakse isegi rahvusvahelisi võistluseid.

Fuerteventurale tasub tulla kogu perega. Siin on palju randu rannamõnude nautimiseks ja  vahvat tegevust leiab ka näiteks Oasis parkis. Selles pargis on palju erinevaid looma-, linnu- ja taimeliike ning saab vaadata merilõvide või röövlindude showd. Terve perega saab minna ka tähti vaatlema. Sarnaselt Tenerifele või La Palma saarele on ka Fuerteventura suurepärane koht tähevaatluseks. Sellist täheshowd ei näe sugugi kõikjal maailmas, seega soovitame öösiti kindlasti pilgu taeva poole suunata.

KUIDAS SAARELE SAAB?

Üldiselt saab saarele lennukiga pea kõigist Euroopa suurematest lennujaamadest. Samuti teistelt Kanaari saartelt kas laeva või lennukiga.