Gran Canaria

Gran Canaria on Kanaari saarte üks enimkülastatud saari ning seda põhjusega. Saarel on väga mitmekesine kultuurielu ja ka loodus pakub iga päev midagi uut. Gran Canaria on rahvaarvu poolest teine kõige tihedamini asustatud Kanaari saar ning selle kõrgeimaks tipuks on Pico de Las Nieves, mille kõrgus on 1950 m. Gran Canaria on veidi väiksem kui Tenerife, kuid kliima ja maastiku poolest suhteliselt sarnane. Gran Canaria keskmine õhutemperatuur on 24 kraadi ja ilm on väga soe aastaringselt. Ilm on enamasti päikesepaisteline ja vihmaseid päevi tuleb ette vähe. Kõige soojem on saare lõunaosas, põhjaosas on kliima veidi niiskem ja jahedam ning külmemate ilmadega võib seal näha isegi härmatist või lund. Sooja ilma tõttu ongi turismikuurordid ja suurem osa elust koondunud saare lõunaosasse. See aga ei tähenda seda, et põhjapoole ei ole üldse mõtet minna – vastupidi - põhjaosas on loodus mitmekesisem ja leiab palju väikeseid külakesi, mis on tulvil ajalugu ja kus kihab kohalik elu. Enamik Gran Canaria loodusest on looduskaitse all ja ka UNESCO pärandi vääriline. Saarel tegeletakse hoogsalt ka metsa taastamisega, kuna ajaloo vältel on selle osakaal oluliselt vähenenud. Metsa langetati selleks, et teha ruumi farmidele, puitu kasutati energia tootmiseks ja suhkruroogu kuumutades sealt suhkru eraldamiseks. 17. sajandil oli saarel nii vähe puitu, et seda pidi isegi suhkrutootmise säilitamiseks sisse vedama. 1950-ndatel oli metsa alles ääretult vähe ja seda hakati vaikselt taastama. Taastamisega tegeletakse siiani ja loodetakse, et metsad muutuvad sama ilusateks ja võimsateks nagu aastasadu tagasi. 

 

Gran Canaria sobib suurepäraselt neile, kes tahavad lihtsalt puhata ja aja korraks maha võtta. Saarel on väga palju ilusaid randu, populaarseimad neist näiteks Maspalomas, Amadores ja Playa del Ingles. Maspalomas eristub teistest oma liivaluidete ja pika rannajoone pikkuse poolest. Rannajoone pikkus on 6 kilomeetrit ja liivaluited ulatuvad rannast suisa sadade meetrite kaugusele. Puhkuse suurepäraseks veetmiseks on saarel mitmeid spaasid ja heaolukeskuseid, mille eesmärgiks on pakkuda klientidele maksimaalset lõõgastust ja erinevaid teraapiaid. Gran Canaria on hea sihtkoht ka lastega peredele – saarel on palju randu, kus lastel on turvaline ujuda, erinevaid ajaveetmisvõimalusi (näiteks delfiinivaatlus või krokodillipargi külastamine) ja mõnusaid matkaradu, kuhu on mõnus vahel linnakära eest peitu pugeda. Samuti on saar populaarne sportlaste seas, kes soovivad ennast proovile panna surfates, jalgrattaga sõites või näiteks mägironimises. Gran Canaria on sobib kindlasti hästi ka ööelu nautimiseks – pidutsemisvõimalused on mitmekesised ja peod ise väga lõbusad. Kõige suurem melu on pealinnas Las Palmases ja kuurortide lähedal asuvates kaubanduskeskustes.

 

Saarel olles käige kindlasti ka erinevates kohalikes restoranides ja maitske kohalikku kohvi. Saarel toodetakse lausa oma rummi. Arehucase destilleerimisvabrik on Euroopa üks vanimaid rummitehaseid - seal toodetavat rummi on arendatud mitmete aastakümnete jooksul ja ta on väga kvaliteetne.  Kui Gran Canariale ring peale tehtud, siis tasub sealt laevaga Tenerifele või teistele saartele minna ja ka neil end võluda lasta.

 

KUIDAS GRAN CANARIALE SAAB?

Saarele saab Eestist mitmete erinevate lendudega ja lennupiletid jäävad samasse hinnaklassi lennupiletitega Tenerifele. Saarele saab ka teistelt Kanaari saartelt tulla Fred Olseni ja Naviera Armase laevadega.