REISIMINE GRAN CANARIALE SEOSES KOROONAVIIRUSEGA

Seoses praeguse olukorraga maailmas ei tähenda, et reisimisest loobuma peab. Reisida võib ja saab, kuid tuleb olla ettevaatlik ja vastutustundlik. Ka Kanaaridele on kõik Eesti turistid oodatud, kuid järgida tuleb mõningaid reegleid nii kohapeal olles kui ka siia reisides. 

Kanaarisaartele sisenemiseks on vaja:

  1. Ette näidata negatiivne PCR test, seda saab teha näiteks SYNLABi kliinikuteks (hinnaks 58€). PCR test võib olla maksimaalselt 72h vana. Testi ei pea tegema lapsed, kes on alla kuueaastased.
  2. Omada majutuse broneeringut, kus reisi ajal viibite. Saarel on nüüd uuesti lahti hotellid, mida saad ka läbi meie broneerida. 
  3. Täita FCR vorm - selle kaudu saab vajaliku QR koodi, mida lennujaamas küsitakse.

Gran Canarial kehtivad seadused: 

  1. Igal pool kehtib maski kandmise kohustus (tänavad, poed, spa-d jne). Maski ei pea kandma rannas päevitades / ujudes või üksinda sporti tehes. Samuti ei pea kandma maski restoranis einestades. Maski ei pea kandma alla kuueaastased lapsed ning hingamisteede haigustega inimesed. 
  2. Teiste inimeste juuresolekul on suitsetamine keelatud. Suitsetada võib teistega kahemeetrist vahet hoides ning seda ühe koha peal tehes. 
  3. Restoranis võib ühe laua taga istuda kuni 6 inimest va kui nad on ühest perekonnast. 
  4. Restoranid ja baarid peavad oma uksed sulgema hiljemalt kell 00:00.

Liikumispiirangut hetkel ei ole, kuid kõik reeglid võivad muutuda iga nädal. Ole hoolas ja hoia täpsetel piirangutel silma peal lugedes kohalikke uudiseid

KANAARIDELT TAGASI KOJU: 

Hispaaniast Eestisse minekul kehtib 10 päevane liikumispiirangu keeld. Kuidas seda aega lühendada ja mis reeglid täpsemalt kehtivad, seda vaata järele Välisministeeriumi kodulehelt. Enne Eestisse minekut tuleb täita ka kohustuslik koroonadeklaratsioon, mille leiad SIIT. Deklaratsiooni on soovituslik täita veebis, kuid seda aktsepteeritakse ka paberkandjal. Kui teete tagasi lennates vahepeatusi ning on vaja teha uuesti testi, siis Gran Canarial asuvad testimiskohad leiad SIIT.

Jälgige ka kindlasti neid juhiseid, mis lennufirmad teile saadavad. Kui teete lennates vahepeatusi, siis erinevad riigid nõuavad erinevaid dokumente ning deklaratsioone. Et reis ilusti sujuks, veenduge, et need kõik oleks täidetud. 

Kui soovite kanaarisaarte vahel reisida, siis veenduge ka kindlasti, kas on vaja teha uuesti koroonatesti või mitte. Piirangud muutuvad kiiresti ning nendest mööda minna ei saa. 

Info uuendatud 3.juuni 2021