• Gran Canaria rand
 • Loro ja Siam

Avastamist

 

 1. Maspalomase liivaluited

Playa del Inglesi rannast saavad alguse Maspalomase liivaluited, mis ulatuvad Maspalomase tuletornist kuni Playa del Inglesini ja selle käigus saab näha erinevaid maastikke ja moodustusi. Maspalomase liivadüünid asuvad Gran Canaria lõunaosas ning on üks külastatavamaid rannikuid Euroopas. Liivaluited on ca 8km pikad ja 2km laiad ning jätavad tunde nagu viibiksid hoopiski Sahara kõrbeliivade vahel, ainus vahe on selles, et kõrbe kõrval on ookean. Loomi selles kohas väga ei kohta, kuid Gran Canaria hiiglaslik sisalik on selle liivase piirkonna suurim elanik. Maspalomase luited kuulutati 1987. aastal ametlikult kaitsealaks, et säilitada piirkonna loodusväärtust ning kestvust.  Turistide meelistegevuseks on luidetel jalutamas käia, rannamõnusid nautida või liival kaamelitega sõita.

 1. Maspalomase majakas

Majakas asub otse Maspalomase liivadüünide külje all ning on üks Gran Canaria kuulsamatest vaatamisväärsustest. Tuletorn ehitati aastatel 1884-1889 insener Juan León y Castillo poolt.  Majakas süüdati esmakordselt 1. veebruaril 1890 ja see on sellest ajast alates töötanud katkestusteta. Majakas on 60 meetrit kõrge ja selle tulesähvatuse raadius on 19 meremiili. Tuletorni jalamil asuv hoone on algne tuletorni valvuri eluruum ja otse peasissekäigu kohal on puidust rõdu. Alates 2007. aastast on mõnda tuletorni hoonet kiiresti kasutatud kultuuriürituste jaoks ja eeldatavasti saab neist peagi alaline kultuurikeskus. Maspalomase tuletorn on üks Kanaari saarte vanimaid töötavaid tuletorne ja 2005. aastal kuulutas Kanaari saarte valitsus selle ametlikult kultuurimälestiste hulka ajaloolise monumendi kategooriasse.

 1. La Charca Maspalomas

La Charca tähistab Maspalomase ranna alguspunkti Gran Canaria lõunaosas. See asub tuletorni kõrval ja on piirkonnas üks huvitavamaid kohti. Kui olete kunagi külastanud Maspalomase luiteid, võite mõelda, mis huvitav oaas see küll on? Tegemist on Maspalomase tiigiga, mis on looduslik kaitseala ja on Gran Canaria saare turismi- ja keskkonna seisukohast kõige olulisem märgala. Selle pind varieerub sõltuvalt sademetest ja keskmine sügavus on poolteist meetrit. Nagu paljud muudki, mõjutab tiiki suuresti kliimamuutus, kuid selle originaalsus ja tähtsus jäävad samaks. Ilmade ennetamise ja tegevuskava on äärmuslik, kuid soovitud tulemusi ei suudeta alati saavutata. La Charca on kõige haavatavam koht Maspalomase looduskaitseala luidetes ning selle taimestik ja loomastik on väljasuremisohus. Kui varasemalt oli tiik lopsaka taimestikuga, siis tänapäeval seda enam kahjuks ei näe. Et taimestikku ja loomastikku kaitsta, on avalikkusele juurdepääs rangelt keelatud. Tiiki ja selle elustikku saab aga imetleda kaugemalt. See tagab märgala säilimise ja kindlustab kohale lennanud rändlindude turvalisuse.

 1. Playa de GüiGüi

Güigüi rand, mida külaelanikud tunnevad ka Guguy nime all, asub La Aldea de San Nicolási külas, Gran Canaria saare edelaosas. Güigüi asub looduskaitsealal ja on inimese poolt puutumata rand. Oma omapärase kuristiku tõttu on randa pääsemise veidikene raskendatud ning sinna tuleb matkata. Matkamiseks on kaks võimalust: põhjapoolt minnes mööda kaljusid või lõuna poolt Mogáni kaudu. Matk võtab edasi – tagasi kokku ligikaudu 4 tundi. Randa pääseb ka paadiga - La Aldeas või Mogánis on meremehed, kes pakuvad oma teenuseid teel Güigüisse ja tagasi. Güigüi rand ei ole omaette isegi nii imeline, kuid matk sinna on täis võrratuid vaateid. Kui satute randa päikeselisel ja selgel päeval, näete horisondil isegi Tenerife saart ja Teide vulkaani. See on ideaalne põgenemispaik linnakärast ja rahvarohketest turismipiirkondadest. Kehakosutuseks võtke kindlasti kaasa toiduvaru ja palju vett. Rannas olles saate nautida maastikku, kus on üle 800 meetri pikkune rannajoon, mida ümbritsevad kaljud ja kristallselge merevesi.

 1. Gran Canaria parimad vaateplatvormid
  1. Mirador del Balcón – saare põhjaosas merekaljude tipus asuv vaatetorn
  2. Mirador Degollada de Becerra – asub iidse vulkaani kohal saare keskosas
  3. Mirador del Roque Nublo – vaateplatvormilt avanevad saare ühed parimad vaated koos metsade ja kaljunukkidega
  4. Mirador del Pico de los Pozos de la Nieve – saare kõrgeima tipu juures asuv vaatetorn, kuhu saab lihtsalt ligi ka autoga sõites
  5. Mirador de Unamuno – vaateplatvorm, mis on pühendatud ühele kuulsale Hispaania kirjanikule Miguel de Unamunole
  6. Mirador El Guriete – vaated Gran Canaria tumedatele vulkaanikivimitele ja rohelistele palmimetsadele
  7. Mirador de Bandama – sealt avanevad vaated Gran Canaria rohelisele loodusele ja ookeanile
 2. Saare põnevaimad matkad
  1. Pico las Nieves – Gran Canaria kõrgeim punkt, kus ümber on palju erinevaid matkaradasid. Imelised vaated ning huvitav loodus.
  2. Matk Playa de GüiGüi juurde. Matk läheb läbi kaljude ning pakub imelisi vaateid terve matka vältel. Kohale jõudes saab end värskendada merevees ja nautida ilusaid vaateid kaljuselt rannalt.
  3. Matk Moriscosse, saare põhjaosa kõrgeimasse tippu – lihtne, kuid veidi pikem matk (10km) läbi kastaniistanduste, koobaste ja ilusate vaadete.
  4. Barranco de Los Cernícalos – matk kulgeb mööda Kestreli kuristikku ning on enamus ajast varjus. Matkatee viib lõpuks kose juurde, kus end värskendada saab. Matk väga populaarne ka kohalike seas, seega on võimalus, et rajal on palju inimesi.
  5. Roque Nublo – Gran Canaria üks populaarsemaid ja ilusamaid matku, mille läbimiseks kulub umbes 2 tundi. Temperatuurid võivad matka käigus palju vahelduda, seega riietuse osas tuleks kindlasti asjad läbi mõelda.
  6. Santa Lucia  - matk läbi erinevate Santa Lucia väikeste külade. Matk on 10km pikk ja läbib apelsinipõlde ja palmimetsasid.
  7. Los Tilos de Moya – tunniajaline matk koos metsade ja lindudega. Mõnus ja lihtne matk ka lastega peredele.
 3. Matkad lastega peredele
  1. Los Cernícalose kuristik – matk on väga ilus ja täis rohelust. Matka käigus on erinevaid piknikukohti ja matkatee lõpust leiab kose, mis aastaringselt vett kannab. Matkatee on väga lihtne, seal ei ole suuri tõuse ega langusid ja tee on sile ja korralik. Matk on aga veidike pikem (7km), seega väikeste lastega ei ole võibolla soovituslik minna.
  2. Roque Nublo – matk Gran Canaria ühte kõige kõrgemasse ja ilusamasse punkti. Matka pikkus on 3km, kuid pool teest läheb ainult ülesmäge, seega võib tekitada veidi raskusi. Vaated selle eest on aga imelised ja seda väärt.
  3. Los Tilos de Moya – üks lihtsamaid matku, mida lastega ette võtta. Matka pikkuseks on 1,8km ning teekond on enamasti siledal pinnal ning ees ei oota suured mäed. Rajalt leiab ka erinevaid piknikukohti.
  4. Caldera de Bandama – väga ilusate vaadetega ja vähekäidud matkarada kõrgemal mägedes. Matka pikkuseks on ligikaugu 3 kilomeetrit.
  5. Roque Bentayga – Tejeda linna lähedal asuv ilus 2 kilomeetrine matkarada, kus avanevad vaated linnale ja imelisele loodusele. Rada on sobilik lastele, kuna tee on sile ja korralik. Ainsaks raskuseks on see, et matkarada läheb alguses ülesmäge.
  6. Sendero de El Álamo – sobilik matk veidikene vanematele lastele. Matk läheb läbi metsa ja selle pikkuseks on ligikaudu 5 kilomeetrit. Vahepeal ootavad ees trepid, kus peab üles kõndima, kuid need ei ole väga kõrged.

 

 1. Aqualand Maspalomas

Gran Canaria popim perepuhkuse sihtkoht. Aqualand on Gran Canaria veepark, kus leiab eest palju erinevaid tegevused ja vaatamisväärsusi, mis pakuvad lastele unustamatu ja seiklusi täis päeva. Pargis on igasuguseid atraktsioone, liumägesid ja vaatamisväärsusi. Väikelastele on eraldi olemas ka kidzworld, kus pisikesed saavad nautida spetsiaalselt nende jaoks kohandatud vaatamisväärsusi ja liumägesid. Perega koos saab vaadata ka merelõvisid või nautida veekeskuse randa. Pargis on olemas erinevad kohvikud, kus keha turgutada saab. Kohvikuid on igale maitsele: suupistebaarid, jäätisesalongid, pitsad, hamburgerid või salatirestoranid. Aqualandil on ka koht, kus saab nautida rahulikku puhkehetke, nautides mullivanni, solaariumi ja muid tegevusi (näiteks male mängimine).

 1. Charco Azul

Charco Azul on väike looduslik bassein koos kosega. See asub El Risco kuristiku ääres, paar kilomeetrit jalgsi väiksest El Risco külast. Ainus viis, kuidas sinna juurde saab, on matkates. Auto saate parkida Barranco el Risco juurde ning sealt läheb 30minutiline matk väikse oaasi juurde. Matk on sobilik ka lastele ning vanematele inimestele. Kui jõuate matkalt tagasi auto juurde, siis läheduses asub ka El Risco rand, kus mõnusalt puhata ja päikest nautida saab.

 1. Gran Canaria parimad rannad
  1. Playa de Amadores – rand asub saare edelaosas ja selle rannajoon on 800m pikk. Rand on kuldse liiva ja kristallselge veega ning sobib tervele perele mõnusaks rannapuhkuseks. Ainsaks miinuseks on ranna juures see, et seal on keelatud pallidega mängimine, et inimesed saaksid rahulikult puhata.
  2. Playa de Meloneras – 500m pikkuse rannajoonega rand, mis algab Maspalomase majaka juurest. Rand sobib hästi lastega peredele ning selle juures on palju poode ja restorane.
  3. Playa de Las Canteras – mõnus rahulik rand, kus ei pea suurte lainete pärast muretsema. Rand asub saare põhjaosas ning sealt leiab alati eest huvitavaid tegevusi. Ranna kõrval saab nautida restoranimõnusid ning käia erinevates poodides.
  4. Playa del Inglés – kahtlemata saare üks ilusamaid ja kuulsamaid randu oma pika rannajoone ja kuldse liiva poolest. Rannas saab mängida erinevaid pallimänge, nautida kokteile rannabaaris või lihtsalt lamamistoolidel päikest nautida.
  5. Playa de Guayedra – rand ei ole turistide seas väga populaarne, kuna sinna lähedale ei saa sõita autoga. Randa peab veidikene maad matkama, kuid rand on see eest väga ilus. Rand on musta rannaliivaga ning seda ümbritsevad suured kaljud.
  6. Playa de Maspalomas – Gran Canaria üks legendaarsemaid randu oma pika rannajoone ja imeliste liivaluidete poolest. Rannas on kuldne liiv ning helesinine merevesi, kuhu end kuuma ilma eest jahutama saab minna. Läheduses on palju vaatamisväärsusi, poode ja restorane.
  7. Playa de las Burras – mõnus musta liivaga rand San Augustini keskuse lähedal. Rannas on väga rahulik vesi ja ümbruses on erinevaid baare ja restorane. Väga sobilik lastega peredele.
 2. Arucase katedraal

Arucase linn asub Gran Canaria põhjaosas, Arucase mäestiku jalamil. Lisaks sellele, et kesklinn on väga võluv koht, on see ajaloolise, arhitektuurilise ja kunstilise väärtusega ning nii meelitab see piirkonda alati palju külastajaid. Selle linna vanalinn on täis ajalugu ning igal nurgal on oma lugu rääkida. Vald elab peaaegu eranditult põllutööst ja seega on ka selle istandused selle maagilise koha identiteedimärk. Arucase katedraal on Gran Canaria saare üks sümboolsemaid hooneid ja kogu saarestiku kõrgeim hoone (kuuskümmend meetrit kõrge koos torniga).  Ehkki see ei ole katedraal ei oma funktsioonide ega ehituse poolest, tunnevad kõik seda siiski Arucase katedraali all. San Juan Bautista kihelkonnakirik ehk Arucase katedraal on katoliku tempel, mida hakati ümber ehitama 1909. aastal ja mis valmis seitsekümmend aastat hiljem. Selle kiriku fassaad on käsitsi nikerdatud mustale laavakivile ja selle tähelepanuväärne kõrgus on asi, mida ei tohiks vaatamata jätta.

 1. Veinimaja

Gran Canarial on pakkuda palju rohkemat, kui ainult meri ja rannad. Vaid vähesed inimesed teavad, et Gran Canarial on läbi ajaloo kestev oluline veinitootmise traditsioon. Tänu sellele traditsioonile leiate saarelt tohutul hulgal erineva värvi ja maitsega veine. Kanaari saarte veinid on väga omapärased, kuna viinamarjataimed kasvavad vulkaanilisel pinnasel ning see annab marjadele hoopis teistsuguse maitse, kui kuskil mujal maailmas. Saare põhjaosas asuv Santa Brígida on ideaalne koht neile, kellele meeldib nautida maitsvat sööki ja head veini. See on koht, mis võimaldab külalistel erinevaid veine maitsta ja ma lemmikid ka koju kaasa osta.

 1. Playa de La Garita, Telde

Playa de la Garita on väga eriline paik ja üks Teldes rannikul peituvatest imedest. Rand on eriline just selle tõttu et selle promenaadi kaudu jõuate ühel hetkel El Bufaderosse – nö puhumisauku. See tähendab, et ranna äärsetes kivimites on kaks suurt õõnsust, kuhu ookeani vesi suure kiirusega sisse ja välja voolab. Tõusu tõustes "sülitavad" need augud vett joana välja ja mängivad väga huvitavad heli. Seda tüüpi geoloogiline moodustis on suurim omataoliste seas Gran Canarial. See on koht, kus saate veeta tunde merd ja selle pakutavad showd lihtsalt vaadates ja kuulates. Paljud kardavad olla looduse jõule nii lähedal, teiste jaoks on see aga koht lõõgastumiseks. Sellegipoolest peate selles piirkonnas olema alati väga ettevaatlik ja ujuma ei ole soovitatav minna.