Avastamist

  1. Delfiini- ja vaalavaatlus

La Gomerat ümbritsev ookean on täis erinevaid loomi, kalu ja mereelukaid. Paadiga merele minnes näete erinevat liiki delfiine ja vaalu. Paljud delfiiniliigid on väga mängulised ja tulevad paatide juurde ujuma ning mängima. Ka vaalad on liikumisest huvitatud ja ujuvad enamasti päris lähedalt läbi. Ranniku ääres on ka hea snorkeldamas käia, et vees ujuvaid kalasid ja muid loomi oma silmaga lähedamalt näha.

  1. Matkamine

La Gomeral on üle 600km matkaradasid, mis lähevad läbi metsade, mägede ja kuristike. Rajad on erineva raskusega, seega sobiva raja leiab endale igaüks. Radade suur arvukus tuleneb saare ainulaadsest pinnamoest, mis muudab teede ehitamise keeruliseks - seetõttu pidid ka põliselanikud paljudesse kohtadesse matkama. Kõige ilusam matk on La Gomera kõige kõrgemasse kohta - Alto Garajonay mäetippu (1487m).

  1. Mirador de Abrante

Mirador de Abrante on restoran ja vaateplatvorm, mis pakub suurepäraseid vaateid ookeanile ja La Gomera loodusele. Vaateplatvorm on klaasist ja asub 625m kõrgusel merepinnast. Restoranis saab nautida kohalikke Kanaari saarte roogasid ja erinevaid tapaseid.

  1. La Gomera vilekeel

La Gomera vilekeel Silbo on olnud kasutusel ammustest aegadest peale. Maastike tõttu oli külade vahel raske kiiresti suhelda ning vilekeelt kasutati sügavate orgude vahel suhtlemiseks avaliku teabe jagamiseks. Vilistamine kajab läbi orgude ja seda on kuulda isegi 5km kaugusele. Tänapäeval seda tänu telefonidele väga ei kasutata, kuid traditsiooni hoitakse elus ja keelt õpetatakse isegi koolis.  

  1. Garajonay rahvuspark

See omapärane ja iidne mets on üks viimaseid omataolisi. Garajonay loorberimets on lähistroopiline ja niiske mets, kus on allikad, ojad ja umbes 2000 taime- ja loomaliiki. Park hõlmab kolmandiku saarest ja on suurepärane koht loodushuviliste jaoks. Matkajad saavad seigelda 1477 meetri kõrgusel saare kõrgeimal tipul ja nautida hämmastavaid vaateid ülejäänud saarele. Mets on saanud nime müüdi „Gara ja Jonay“ järgi. See on Kanaari versioon Romeo & Julia loost - La Gomeralt pärit Gara ja Tenerifelt pärit Jonay põgenesid saare kõrgeimasse punkti, kuid hüppasid sealt traagiliselt alla, saades koos surma. Pargi kohta rohkema teabe saamiseks külastage kindlasti Juego de Bolase külastuskeskust.

  1. Rannamõnude nautimine

La Gomeral on 90km rannajoon ning randu on palju erinevaid – saarelt leiab musta vulkaanilise liivaga liivarandu, teistest eraldatud nudistirandu ning väikseid lahesoppe. Kõige populaarsemad rannad asuvad ilmselt Valle Gran Reys, mis asub saare lääne osas. Nendes liivarandades on hea ujuda, päikest võtta ning päikeseloojangut nautida. Lastega peredele on heaks rannaks San Sebastiani lähedal asuv Playa de Santiago ning saare lõunaosas asuv Playa del Medio, kuna sealsed veed on väga rahulikud ja sobilikud lastele ujumiseks. Mõnusad rannad on veel Playa de Avalo, Playa de La Cueva ja Playa de San Sebastian.

  1. Roque de Agando

See sümboolne ja omapärane kaljumoodustus on La Gomera vaatamisväärsus, mida ei tohiks kindlasti vahele jätta. See kalju asub Garajonay rahvuspargis ja on märk saarel toimunud vulkaanilisest tegevusest. Vulkaanilise päritoluga magma tahkus ning lõi selle suure taeva poole kõrguva kivi. 1250 meetri kõrgusel seisvad rändurid saavad imetleda selle kivi suurejoonelisust ja ümbritsevat loodust.

  1. San Sebastiani linnake

La Gomera pealinnast San Sebastianist leiab arvukalt baare, restorane, poode ja suuri linnaväljakuid. Linnas on viibinud ka kuulus maadeavastaja Christopher Columbus, kes kasutas seda kui peatuspaika enne oma reisi Ameerikasse. Külastada saab ka Casa Coloni tollimaja, mida Columbus läbis. Linnas on ka oma turg San Sebastian Mercado Municipal. Linna õhkkond on väga rahulik ja seal on palju parke, kus enamasti lastega pered aega veedavad. Linnas, kohe sadama kõrval, on olemas ka mõnus liivarand. Linnas on mõnus ringi jalutada ja avastada väikeseid poekesi, mis tänavate rägastikus peidus on.

  1. Kohalike veinide maitsmine

La Gomeralt leiate maitsvaid veine, millest 80% on toodetud Forastera viinamarjadest (valge vein). Tänu saare eraldatusele ajaloo vältel olid viinamarjapuud kaitstud Euroopat mõjutavate tingimuste eest, mille tulemuseks on mõned taimed üle 500 aasta vanad. Vulkaaniliste tingimuste ja järsu maastiku tõttu kasvatatakse viinapuid terrassidel, mis langevad mööda mäenõlvu. Seda tüüpi maastik muudab masinate kasutamise väga keeruliseks, seetõttu valmistatakse kogu veini traditsiooniliselt ja käsitsi.